SS18 Narrative - זה כל הסיפור

SS18 Narrative - תחילתה של קולקציה

לפעמים קולקציה מתחילה מרעיון, לפעמים היא מתחילה ממילה, לפעמים זו תמונה שראיתי ברחבי הרשת ולפעמים... לפעמים אני לא יודעת מאיפה להתחיל.

קולקציית קיץ 2018 קרתה לנו כמעט בהפתעה. אני לא זוכרת מי היתה הראשונה מביננו, שחשבה על הרעיון, אבל יום אחד מצאנו את עצמנו - אלה ואני - יושבות ומנסות לחשוב: אוקיי, אז מה הדבר הבא שנעשה? אלה טובה יותר בלחשוב לבד. אני טובה יותר בלחשוב ביחד. קצת מצחיק, אבל אנחנו "מתנגשות" ככה ובכל זאת, אנחנו מצליחות תמיד למצוא את הדרך לשתף פעולה ואפילו להגיע לתוצאות שאנחנו מאד אוהבות.

תהליך היצירה המשותף שלנו הוא מיוחד ובסופו של דבר, על אף ההבדלים, אנחנו מצליחות לשלב מוחות יצירתיים ולהוציא משהו שהוא באמת של שתינו.

הפעם היינו מאד מסודרות. ניסינו לכתוב לעצמנו קווים כלליים, מעין מטרות-על, שינחו אותנו בחשיבה על הקולקציה לקיץ הקרוב: שתתאים גם לצעירות וגם למבוגרות, שתכלול מגוון של פריטים, אבל לא יותר מדי, שכל אחת תוכל למצוא לעצמה משהו שהיא אוהבת, שתהיה צבעונית ותעשה שימוש באבני חן מיוחדות, אבל תיתן אופציות גם למי שרוצה תכשיטים שהם על טהרת המתכת, שתתאים ל"רוח של דנון", כמו שאתן, הלקוחות שלנו, קוראות לזה, אבל תחדש ולא תחזור על עיצובים קודמים ועוד ועוד. חתיכת משימה לקחנו על עצמנו, נכון? ובכן, אין לכן מושג. זה היה פיצוח קשה, אבל בסופו של דבר עשינו את זה. 

 

 

התחלנו מזה שישבנו קצת על הפינטרסט והסתכלנו על לוחות ההשראה שלנו. כן, ברור שיש לנו כאלה, מה חשבתן? אני מניחה שכל מעצבת תכשיטים שמכבדת את עצמה דואגת להישאר מעודכנת במה שקורה סביבה בעולם האופנה ובמקרה שלי מדובר גם באופנה באופן כללי, גם בתכשיטים באופן ספציפי וגם באומנות, שתמיד מעוררת אצלי השראה. תמונה הובילה לתמונה וכך מצאנו את עצמנו נסחפות בהדרגה למעין מסע-בין-תכשיטים מתרבויות עתיקות.    

 

 

 

כשאנחנו מעצבות קולקציה, אנחנו כל הזמן חוזרות ובודקות את עצמנו - האם נשארנו נאמנות ל"אני מאמין" שלנו, על פיו הלקוחות שלנו הן מקור ההשראה שלנו? היתה לנו תחושה שיש לנו התחלה טובה, אבל שהרעיונות שהעלינו עד כה יתאימו יותר לקהל של בנות 30 ומעלה ואילו הקהל הצעיר יותר עלול להתחבר קצת פחות. לא התייאשנו והמשכנו לחשוב, להעלות רעיונות ולצייר סקיצות, כשהמטרה שעמדה לנגד עינינו היא לשלב בין ישן לחדש, בין רוח התרבויות העתיקות לבין אופנה צעירה ועכשווית. עוד קצת שיטוטים ברחבי הרשת ובינגו! מצאנו את מה שחיפשנו - קו צעיר יותר, עכשווי ומדליק, ששתינו מאד מתחברות אליו, קו שמציג שכבות ושילובים בין שרשראות עדינות באורכים שונים. החלטנו ללכת על הכיוון הזה, אבל עם אלמנטים אתניים, שקורצים למקורות עתיקים. 

פינטרסט

פינטרסט

זוכרות שאמרתי שלפעמים קולקציה מתחילה ממילה? אז הפעם המילה - או שם הקולקציה - הגיעה דווקא בסוף. ישבתי וחשבתי עם עצמי: איך אני אקרא לקולקציה הזאת? רציתי שם שיתאר את הכוונה שלנו מאחוריה, את העובדה שהיא כל כך מגוונת, שהיא מאפשרת משחק בשכבות, בגוונים ובטקסטורות, שהיא מאפשרת לכל אחת ואחת להביע את מי שהיא, בדרך שלה, להביא את האמירה האישית שלה, לספר את הסיפור שלה... אה!!! סיפור! ובכן, סיפורים אני ממש אוהבת ו... בום! "נרטיב". ככה אני אקרא לה. עכשיו היה לי גם השם המושלם. הסקיצות הראשוניות שלנו הלכו והתמלאו, קרמו עור וגידים והפכו בהדרגה לקולקציה, שאנחנו לא רק גאות בה, אנחנו לגמרי באופן טוטאלי מאוהבות בה!

נַרְטִיב הוּא פרשנות שֶׁל היבט מִסּוּיָם שֶׁל הָעוֹלָם, הַמְּעֻצֶּבֶת דֶּרֶךְ נְקֻדַּת מַבָּט תַּרְבּוּתִית אוֹ אִישִׁית.


38 תגובות


 • epakowivenok
  On Line[/url] Buy Amoxicillin Online vhu.reuo.danon-jewellery.co.il.odd.kp http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • elilarosbe

  ] Amoxil cnz.vxyt.danon-jewellery.co.il.wit.yv http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/


 • uldexad

  ] Buy Amoxicillin scj.sntk.danon-jewellery.co.il.erj.oq http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/


 • emajuhiiuim
  Amoxicillin Online[/url] Amoxicillin cfr.pdne.danon-jewellery.co.il.ixr.fc http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • ursikij
  500mg Dosage[/url] Amoxicillin 500 Mg yiu.twkv.danon-jewellery.co.il.mif.hs http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

השאר הערה