This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

NEW COLLECTION - MOB WIFE DROP 006

משלוח מהיר חינם בכל הזמנה מעל 299 ₪

תכשיטים בציפוי זהב

תכשיטים מצופים זהב

משחר ההיסטוריה האנושית נטו בני האדם נטו להתקשט בתכשיטים, אשר היוו סממן שבטי, שציין זהות, שייכות ואף נחשב לסמל סטטוס. הצורך שלנו כבני אדם "לסמן" מעמד, סטטוס חברתי או כלכלי או להצהיר על שיוך מסוים, עודנו קיים וענידת תכשיטים היא הרבה מעבר לקישוט גרידא. התכשיטים שאנו עונדים מהווים סממן חיצוני, שמאפשר לנו למיין, לקטלג, לשייך, כמו גם להביא לידי ביטוי טעם אישי והצהרה אופנתית-ייחודית.

המהפכה התעשייתית, שהשפיעה על כל תחומי החיים, לא פסחה גם על ענף התכשיטים. בעלי המלאכה הקטנים, שהיוו פעם את לב התעשייה, הלכו ונדחקו לשוליים ובמקומם צמחו חברות גדולות, אשר נשענות על טכנולוגיות ושיטות ייצור חדשניות, שאפשרו להיענות לדרישות השוק המתפתח.

המהפכה התקשורתית העצומה' לה אנו עדים בשנים האחרונות ובייחוד מהפכת הרשתות החברתיות, נתנה אף היא את אותותיה ולמעשה שינתה את פני הענף כולו, כך שהטרנדים נקבעים כיום לא רק על ידי מונופולים ובעלי ממון, אלא גם - ואולי בעיקר - על ידי משפיענים ודעת הקהל.

לצד השינויים בשיטות העבודה המסורתיות, כך חל שינוי גם בחומרי הגלם בהם נעשה שימוש ויצרני התכשיטים עברו מעבודות צורפות בכסף ובזהב טהור (מתכות יקרות) לשימוש במגוון רחב מאד של חומרים, שנחשבים זולים ונגישים יותר לאוכלוסיות רחבות הרבה יותר. כיום, בסוף העשור השני של המאה ה-21, ניתן למצוא תכשיטים העשויים ממגוון רחב מאד של חומרים, החל ממתכות אצילות, כמו זהב, פלטינה וכסף, דרך תכשיטי יהלומים ואבני חן יקרות וכלה בתכשיטי אופנה, שעשויים ממתכות שנחשבות זולות יותר, כמו גם מחומרים כגון פלסטיק, צדפים, עץ, זכוכית, חימר, אבן, נייר, עור ועוד, אשר הופכים ליצירות אומנות של ממש, תוך שימוש במניפולציות המתאימות.

המאמר שלפנינו יעסוק באחד התחומים הפופולריים כיום בענף התכשיטנות: תכשיטים מצופים זהב או כסף. צוות המומחים של 'דנון תכשיטים', עסק משפחתי בו עובדים שני דורות של יצירה ואהבה לתכשיטים, יענה על מספר שאלות חשובות בתחום:

 

מהו תכשיט מצופה זהב ?

תכשיטים מצופים זהב הם תכשיטים שנראים כמו תכשיטי זהב, אך למעשה הם לא עשויים מזהב, אלא ממתכת אחרת (לרוב סגסוגת = תערובת מתכות), שאינה מתכת אצילה ומצופים בשכבה של זהב, שהיא למעשה מה שבא במגע עם הגוף, כשאנחנו עונדים את התכשיט.

עד לפני כמה שנים מרבית תכשיטי האופנה היו מצופים בשכבה דקה מאד של זהב, מה שהיה גורם לשחיקה מהירה יחסית של שכבת הציפוי. התכשיטים הללו נחשבו "זולים" ולא עמידים במיוחד והיתרון המרכזי בהם היה המחיר הנמוך משמעותית לעומת מחירם של תכשיטי הזהב. בעשור האחרון חל מהפך בתחום ויצרני התכשיטים השונים החלו להשתמש בשכבות ציפוי עבות יותר ויותר, על מנת להעניק ללקוחה תכשיט, שהוא לא רק אופנתי ויפה, אלא גם איכותי ועמיד לאורך זמן.

את עובי שכבת הציפוי נהוג למדוד ביחידות של מיקרון (0.001 מילימטר) והציפויים הקיימים בשוק יכולים לנוע בין 0.1 ל-5 מיקרון. איכות התכשיט, עמידותו וכמובן מחירו נמדדים לפי עובי שכבת הציפוי: ככל שהשכבה עבה יותר, כך התכשיט יחזיק מעמד זמן רב יותר, אלא שגם מחירו יעלה משמעותית. האתגר הגדול, העומד בפני יצרני התכשיטים הוא למצוא את האיזון העדין, שבין שמירה על מחיר נוח ושווה לכל כיס, כדי שכל אישה תוכל להרשות לעצמה ליהנות מתכשיטים מעוצבים ואופנתיים לבין הקפדה על איכות הציפוי, כך שהתכשיטים הללו יהיו עמידים לאורך זמן ממושך יותר.

בחברת 'דנון תכשיטים' התכשיטים מיוצרים ממזק (סגסוגת של אבץ) או מפיוטר והם מצופים בציפוי מיקרוני בשכבה עבה יחסית, על מנת לאפשר ללקוחות ליהנות ממוצרים איכותיים ועמידים במיוחד. ציפוי הזהב ב"דנון תכשיטים" הוא ציפוי זהב 24 קראט וציפוי הכסף ב"דנון תכשיטים" הוא ציפוי כסף טהור.

מה ההבדל בין תכשיט מצופה זהב ולבין גולדפילד ?

הבדל מרכזי אחד הוא העובדה שמגוון הצורות שניתן לייצר מגולדפילד שונה מהותית מזה שניתן לייצר ממתכות אחרות. את הגולדפילד נמצא בשתי צורות עיקריות: כסליל מתכת או כמעין "דפים" שטוחים שמהם חותכים צורות. מייצרים אותו בתהליך של חום ולחץ, ובו משלבים בין שכבת מתכת בסיסית (נחושת או פליז) ל"דף" דקיק של זהב. תכשיטים מצופים זהב, לעומת זאת, ניתן לייצר כמעט בכל צורה תלת מימדית ולפיכך מגוון התכשיטים שמתקבל רחב בהרבה ויש חופש ליצירתיות כמעט בלתי מוגבלת מבחינת העיצוב.

הבדל שני טמון במחיר - הגודלפילד האיכותי באמת אמנם זול יותר מזהב, אבל הוא עדיין יקר משמעותית לעומת תכשיטים מצופים זהב. הסיבה היא שזהב הנה מתכת יקרה מאז וככל ששכבת הזהב שיש בתכשיט מסוים עבה יותר, כך מחירו יעלה בהתאם.

הבדל נוסף, הוא שמאחר והגולדפילד מיוצר משכבה עבה יותר של זהב, הרי שהוא גם עמיד יותר למים, לעומת תכשיטים מצופים זהב, שלא מומלץ להביאם במגע עם מים, עקב הסכנה לפגיעה בשכבת הציפוי. אלא שבפועל, ובייחוד בארץ, לא כל מה שמוצג כ"גולדפילד" הוא אכן גולדפילד. לא מזמן התפרסמה כתבה מקיפה בנושא בחדשות, שהראתה איך בדיקות מעבדה מקצועיות העלו כי חלק גדול מהתכשיטים הנמכרים בחנויות ברחבי הארץ לא באמת עשויים גולדפילד, אלא הם, למעשה, תכשיטים מצופים באיכות נמוכה מאד, שלא באמת מחזיקים מעמד לאורך זמן ובטח לא במגע עם מים.

אז מה עדיף - זהב, גולדפילד או תכשיטים מצופים?

זו כבר שאלה של בחירה, כמובן, כשלכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות. אנחנו תמיד טוענים, שמי שאוהבת תכשיטים ורוצה לפרגן לעצמה פינוקים חדשים בתדירות גבוהה יחסית, תבחר לרוב בתכשיטי אופנה, שמחירם שווה לכל נפש, מאפשר ללקוחה להתאים את עצמה לאופנות המשתנות ולגוון את המלתחה מבלי לבחור. היום ניתן למצוא תכשיטי אופנה במחירים מצוינים ובאיכות גבוהה מאד, מה גם שמרבית היצרנים מעניקים אחריות לתכשיטים שלהם, כך שאת גם נהנית וגם לא באמת לוקחת סיכון, כשאת קונה תכשיט מצופה.

מהן הסכנות בשימוש במתכות שונות, כגון ניקל ?

ישנם יצרני תכשיטים שעושים שימוש בחומר שנקרא "ניקל" כחלק מתהליך הציפוי שלהם. הבעיה היא שאחוז נרחב מהאוכלוסייה רגיש לניקל ולכן עלולות להופיע תופעות אלרגיות כגון: פריחה, גירוי, אדמומיות.

בחברת 'דנון תכשיטים' מייצרים תכשיטים בציפוי זהב או כסף, ללא שימוש בניקל, מה שמונע כמעט לחלוטין תגובות אלרגיות. כאשר את קונה תכשיט של דנון, את יכולה להיות בטוחה, שהחומר שבא במגע עם עורך הנו זהב 24 קראט, או כסף טהור, שאין בהם ניקל ולפיכך לקוחותינו נהנות מכל העולמות.

כיצד לשמור על תכשיטים בציפוי זהב?

למזער מגע של התכשיט עם מים או חומרים כימיים.

אחסון התכשיט בסביבה יבשה.

תכשיטי בציפוי כסף מומלץ לשמור בשקית/קופסה אטומה למניעת השחרה (כסף מתחמצן במגע עם מולקולות החמצן שבאוויר).

מומלץ להימנע מביצוע פעילות גופנית אינטנסיבית עם התכשיט.

לנקות את התכשיט במטלית כותנה יבשה בלבד.

מומלץ להימנע מחשיפת התכשיט לחומרי ניקוי, מי ים, כלור או בשמים חזקים.

אם אתן אוהבות תכשיטים מקוריים? מעריכות יצירתיות וקו חדשני?

'דנון תכשיטים' מייצרת תכשיטים כחול לבן כבר למעלה מ-40 שנים. הקולקציות המקוריות של החברה מופיעות במאות חנויות בארץ ובעולם. החברה מייצרת תכשיטים בציפוי זהב ובציפוי כסף באיכות הגבוהה ביותר בשוק הישראלי ומהווה מודל להצלחה בתחום.

לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים או התקשרו למספר 03-6805100

עגלת קניות

קיבלת משלוח בחינם!
Description רק עוד 299 ₪ לקבלת משלוח בחינם
אין מוצרים זמינים לרכישה

העגלה ריקה